HARBOUR CITY CLUB CHAMPS RESULTS 2009

Best Dressed Triples                                        1st - Miles Coverdale, Sheryne Beeby and Caryl Titcombe
                                                                        2nd - Robert Gillies, Penny Denzel and Phyl Hibbert
                                                                        3rd - Gavin McGlashan, Debbie Beazley and Sam Mills

Triples                                                             1st - Miles Coverdale, Sheryne Beeby and Caryl Titcombe
                                                                        2nd - Gavin McGlashan, Debbie Beazley and Sam Mills
                                                                        3rd - Rob Glen, Danka Drengubiak and Samantha Skelton

Best Dressed Competing Couple                     1st - Bob Mazoyer and Kay Hitchcock
                                                                        2nd - Tony Clarke and Pauline Kislick
                                                                        3rd - Miles Coverdale and Sheryne Beeby

Presidents                                                       1st - Gavin McGlashan and Dawn McGlashan
                                                                        2nd - Kyle Glover and Crystal Clarke
                                                                        3rd - Miles Coverdale and Sariah Coverdale

Same Sex                                                       1st - Caryl Titcombe and Liz Tuffin
                                                                        2nd - Phyl Hibbert and Penny Denzel
                                                                        3rd - Bob Mazoyer and Rob Glen

Rock om Pro-Am Trophy                                 1st - Marcel van Dorrestein and Yolanda van Dorrestein
                                                                        2nd - Bobby Mowat and Penny Denzel
 
Let's Dance Social Trophy                               1st - Bobby Mowat and Penny Denzel
                                                                        2nd - J D Dallas and Sam Mills 

Junior Section                                                 1st - Ryan Halliday and Sarah Halliday
                                                                        2nd - James Kaye and Emerald McGlashan 

Restricted                                                        1st - Tony Clarke and Pauline Kislick

Swinging 60's Diamond Trophy                       1st - Bob Mazoyer and Kay Hitchcock

Golden                                                            1st - Max Stott and Carline Thomas
                                                                        2nd - Phil Clarkson and Sandy Clarkson

Platinum                                                         1st - Miles Coverdale and Sheryne Beeby
                                                                        2nd - Gavin McGlashan and Debbie Beazley
                                                                        3rd - Rob Glen and Danka Drengubiak

Open                                                               1st - Miles Coverdale and Sheryne Beeby
                                                                        2nd - Max Stott and Carline Thomas
                                                                        3rd - Bob Mazoyer and Kay Hitchcock

Open Invitational                                            1st - Shayne Reder and Nicole Reder (Wellington)